czwartek, 25 maja 2017

plany

Zrobiłem sobie dłuższą przerwę od pisania. Nowa praca, próby przestawienia się na inny tryb życia, et cetera. Nie ma co jednak zbyt długo odpoczywać, bo jest sporo rzeczy, które chciałbym opublikować na tym blogu. Stąd ten post, żeby co nieco uporządkować i przedstawić plany na bliższą i dalszą przyszłość.

opowiadania
Na ten moment wysłałem „Wszystko zaczyna się w barach” do sprawdzenia i czekam. Ale nie bezczynnie, bowiem przerabiam drugą, znacznie dłuższą część, czyli „Wszystko kończy się w barach”. Niektórzy pewnie kiedyś już czytali, niektórzy pewnie w ogóle o tym nie słyszeli.
Czego można się w przyszłości spodziewać, jeśli chodzi o moją twórczość?
Oczywiście opowiadań w cyberpunku i mam nadzieję, że każde kolejne będzie lepsze od poprzedniego. W przeszłości zacząłem kilka, czekają na skończenie. Są chociażby „Cybernetyczne wampiry”, jest „Negocjator”, „P1n-0k1o”, „Psycho Squad”. Będzie co czytać.
Nie zamierzam się ograniczać tylko do tego gatunku. Mam w planach kilka krótkich tekstów w „Uniwersum Metro 2033”. Strasznie lubię postapokalipsę i to właśnie od niej zacząłem przygodę z pisaniem.
Być może sięgnę po inne podgatunki fantastyki naukowej. Się zobaczy.
Zainspirował mnie Stephen King, czego efektem są dwa opowiadania w podobnym, mam nadzieję, stylu. Muszą jednak dojrzeć, zanim zostaną opublikowane.
Ogółem nie zamierzam wrzucać niczego, z czego nie będę zadowolony. Każdy tekst ma być dopracowany, dopieszczony, wygładzony, et cetera.

cyberpunkowe przemyślenia
Z tą serią nie powinno być większych problemów. Co chwilę trafiam na coś interesującego i bardzo chętnie będę z tego korzystał przy tworzeniu kolejnych wpisów. Chociażby teraz w niedzielę pojawi się tekst o mikroczipach w szwedzkiej firmie.
Myślę, że jeden post na tydzień w zupełności wystarczy, ale nie obiecuję, że tak będzie zawsze. Nie chcę robić niczego na siłę.

pseudo-recenzje
W tym przypadku mam dość duże pole do popisu. Będę pojawiały się maksymalnie raz na tydzień, może rzadziej.

Książki: obecnie panuje u mnie Stanisław Lem i to nie zmieni się przez jakiś czas. W bibliotece jest pokaźny zbiór, brakujące pozycje po prostu zakupię.
Czekam na premiery kilku powieści ze wspomnianego już „Uniwersum Metro 2033”. Nie lubię czytać serii, które nie są jeszcze skończone. Jak się pojawią, to kupię i przeczytam. Można się spodziewać pseudo-recenzji wszystkich z nich i trochę tego będzie.
Pojedyncze książki innych autorów także będę pseudo-recenzował, ale priorytetem jest pan Lem i „Uniwersum”.

Gry: ogrywam kilka tytułów na Androidzie, na dniach wrzucę pseudo-recenzję „Deus Ex GO”. Jeśli chodzi o gry na Windowsa, to z tym jest „mały” problem, gdyż nie mam odpowiedniego sprzętu do grania. Muszę poczekać trzy miesiące, żeby kupić nowego laptopa. 

Filmy: przyznam się, że stosunkowo rzadko oglądam filmy. W planach mam pójście do kina na „Krąg”. Czytałem, że jest słaby , ale wolę przekonać się na własnej skórze.
Niemniej co jakiś czas na pewno pojawi się pseudo-recenzja jakiegoś filmu.

Seriale: analogiczna sytuacja.

Komiksy: zainteresowałem się mangą pod tytułem „Blame!” i na spróbowanie chcę kupić pierwszy zeszyt. Jeśli przypadnie mi do gustu, pojawi się pseudo-recenzje i tak raz na miesiąc.


I to by było na ten moment wszystko.
Pozdrawiam serdecznie,
graf zer0.

17 komentarzy:

 1. Cyberpunk to raczej nie moje klimaty, ale doceniam każdą twórczość, więc życzę powodzenia i oby plany się spełniły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że to zdecydowanie niszowy podgatunek fantastyki naukowej, ale mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie się do niego przekonywać.

   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie,
   graf zer0.

   Usuń
 2. Życzę powodzenia zwłaszcza przy pisaniu własnych tekstów. Wiem, że czasem ciężko skończyć to, co się zaczęło, ale warto się zmobilizować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem jest wtedy, kiedy w głowie pojawia się myśl o napisaniu czegoś kompletnie nowego, odmiennego od obecnie pisanego opowiadania. Stąd „miljon” zaczętych tekstów i tak mało skończonych.

   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie,
   graf zer0.

   Usuń
 3. Będę jak najbardziej odwiedzał i zaraz zapisuje do listy obserwowanych co by nie przegapić wpisów. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że moje wpisy spełnią wymagania i będą się podobać.

   Również pozdrawiam,
   graf zer0.

   Usuń
  2. Z pewnością. I także zapraszam :)

   Usuń
 4. Mnóstwo wytrwałości, entuzjazmu, powodzenia. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Entuzjazm jest, gorzej z podniesieniem tyłka i pisaniem. Ale i to da się zrobić.

   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie,
   graf zer0

   Usuń
 5. Zawsze byłem ciekawy opowiadań na temat cyberpunku. Zadawałem sobie pytanie "Czy czeka nas taka przyszłość?" Możliwe, że kiedyś tak stanie. Twój blog pomoże mi odpowiedzieć na to pytanie i zrozumieć całą otoczkę wspomnianego Cyberpunku.
  Jestem też wielbicielem postapokalistycznych klimatów z których najbardziej lubię całe Uniwersum Metro 2033 gorąco polecam. Z wielką chęcią zobaczyłbym Twoje opowiadanie na temat i dlatego postaram się raz może dwa razy w miesiącu zaglądać tutaj. Życzę też aby Twój blog był jak najlepiej rozwijany a może odniesiesz większy sukces :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć. : )

   Odnoszę wrażenie, mam nadzieję, że mylne, że cyberpunk w polskiej literaturze jest jednym z bardziej niszowych gatunków. Na Blogspocie znalazłem tylko jedno opowiadanie w tych klimatach. Zdecydowanie więcej pojawiło się przy okazji jednego z konkursów organizowanych przez bodajże "Nową Fantastykę", ale zagłębiałem się w te teksty.

   Bądź co bądź, jakiekolwiek przemyślenia to tylko przemyślenia, refleksje, dygresje, et cetera. To nic pewnego. : ) Chociaż kto wie.

   Właśnie od napisania opowiadania w klimacie "Metro 2033" zacząłem swoją przygodę z pisaniem. Zapewniam, że ten pierwszy w mojej "karierze" tekst pojawi się na tym blogu. Ba, będzie ich nawet kilka.

   Na spektakularnym sukcesie mi nie zależy. Publikuję tylko po to, żeby inni mieli możliwość przeczytania moich wypocin.

   Dziękuję bardzo za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
   graf zer0.

   Usuń
 6. Pisz, pisz, pisz! Może być ciekawie! Czekamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć.

   Cóż, mam nadzieję, że wrzucane przeze mnie teksty będą ciekawe.

   Pozdrawiam serdecznie,
   graf zer0.

   Usuń
 7. życzę powodzenia w realizacji planów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. : )

   Pozdrawiam serdecznie,
   graf zer0.

   Usuń

W sieci zanotowano wiele anonimowych wejść. Zostaw komentarz, by system mógł zacząć proces autoryzacji.